Hafıza Mekanları Müzeler: Mimari ve Sergileme Konferansları Başlıyor

0
111

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında Heritage İstanbul, “Hafıza Mekanları Müzeler: Mimari ve Sergileme” konulu sergi ve konferans serisi ile 28 Mayıs – 12 Haziran 2022 tarihleri arasında İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’nde. Dünya Müzeciliğinin kalbini İstanbul’da attıracak sergi ve konferans serisinde 11 ülkeden 19 uluslararası mimar ve 42 müze projesi İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’nde yer alacak. 

Kültürel miras bilincinin artması ve bu mirasın korunması gibi konuları kendisine sosyal misyon edinen ve bu misyon doğrultusunda ürün, hizmet ve teknolojilerin geliştirilmesini hedefleyen koruma, restorasyon, arkeoloji, müze, kütüphanecilik fuar ve konferansı HERITAGE İSTANBUL, İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’nde T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu kapsamında 19 uluslararası mimarı, 42 müze projesinin yer alacağı sergiye ve eş zamanlı olarak uluslararası mimarların konuşmacı olarak katılacağı konferanslara ev sahipliği yapacak. 

Türkiye’nin tek, Avrupa’nın önde gelen kültürel miras etkinliği HERITAGE İSTANBUL, Türkiye’de ve uluslararası arenada ses getirecek konferans serisi ve sergisiyle 28 Mayıs itibari ile dünya müzeciliğinin kalbini İstanbul’da attıracak. 

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla gerçekleştirilen Beyoğlu Kültür Yolu kapsamında ağırlayacak olan HERITAGE İSTANBUL’a gelecek olan mimarlar ve mimarlık ofisleri: 

Adeline Rispal, Ateliers Adeline Rispal Paris; Boris Micka, BMA Boris Micka Associates; Britta Nagel, Atelier Brückner Gmbh (Partner: Shirin Frangoul-Brückner, Uwe Brückner); David Chipperfield, David Chipperfield Architects; Roman Delugan & Elke Delugan Meisl, DMAA; Emre Arolat, EAA Emre Arolat Architecture; Prof. Dr. Francesca Brancaccio, B5 srl; Han Tümertekin, Atelier Han Tumertekin; Prof Dr. Hüsamettin Koçan, Baksı Müzesi,  Kerem ErginoğluErginoğlu&Çalışlar; Mario Botta, Mario Botta Architetti; Murat Tabanlıoğlu, TA Tabanlıoğlu Architects; Rudy Ricciotti, Rudy Ricciotti Architecture; Rem Koolhaas, OMA (Partner: Iyko Alsaka); Selçuk Baz, Yalın Mimarlık; Suay Aksoy, ICOM;  Tadao Ando, Tadao Ando Architect & Associates; Yama Karim, Studio Liebeskind New York (Partner: Daniel Libeskind); Yuki Ikeguchi, Kengo Kuma and Associates (Partner: Kengo Kuma); Prof. Dr. Zvi Efrat, Efrat Kowalsky Architects.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz