Hüsamettin Koçan “Atölyenin Belleği” Adlı Sergisi Bodrum’da Açıldı

0
199

Baksı Müzesi Kurucusu Prof. Dr. Hüsamettin Koçan’ın “Atölyenin Belleği” adlı sergisi, 11 Ağustos’ta Bodrum Mausolos Sergi Salonunda sanatseverlerle buluştu.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, sanatçının farklı dönemlere ait 37 eserinin yer alacağı sergi, 1 ay boyunca ziyarete açık olacak.

Açıklamada, görüşlerine yer verilen Hüsamettin Koçan, sanatçının atölyesinin beyni, kalbi ve içinde yaşadığı dünya olduğuna işaret ederek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Sanatçı, dönüp dolaşıp tüm bu birikimleri uygulamak için bir mekana ihtiyaç duyar, o mekan da sanatçının atölyesidir. Bu nedenle de ‘Atölyenin Belleği’ sergimde tanıklıklarımı izleyiciyle olanaklar ölçüsünde paylaşmak istedim. İzleyici bu sergide daha çok bir gölgeyle, farklı malzemeyle, Anadolu kültürü ile karşılaşacak. Elbette bastırılmış sözler, yalnızlıklar, suskunluklar, korkular ve insanı en derinden anlama çabası bu gölgenin yolculuğuna katılmış olacak.”

Sergi kapsamında ayrıca, 12 Ağustos’ta oyuncu ve yönetmen Tamer Levent ile Hüsamettin Koçan “Sanatın Merkezi İnsan”, 14 Ağustos’ta ise yazar Kıymet Giray ve Hüsamettin Koçan ile “Sanatçının Atölyesi” başlıklı konuşmalar yapacak.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz