ISTANBUL’74’ün sanat ve tasarım sergisi “İnsan ve Doğa Arasında”, Temmuz – Eylül 2022 tarihleri’nde Maçakızı iş birliğiyle Bodrum’da gerçekleştirilecek.  

Küratörlüğünü Demet Müftüoğlu-Eşeli’nin yapacağı “İnsan ve Doğa Arasında”, yaratıcılık ve sanatsal iş birlikleri için bölgenin antik ve kültürel dokusuyla harmanlanmış yeni bir keşif alanına işaret edecek; disiplinlerarası pratiklerin çeşitliliğini temsil eden Türkiyeli ve yabancı sanatçıların eserlerini bir araya getirecek. 

Sergi; İsviçreli çağdaş sanatçı Federıca Perazzoli, Arjantinli endüstriyel tasarımcı ve sanatçı Cristián Mohaded, Hollandalı-Yeni Zelandalı tasarımcı ve sanatçı Sabine Marcelis, İngiliz enstalasyon sanatçısı Steve Messam, Küba kökenli Amerikalı sanatçılar José Parlá & Rey Parlá, Amerikalı tekstil sanatçısı ve heykeltıraş Rachel Hayes, art kilim akımı öncüsü Belkıs Balpınar, Pi Artworks iş birliğiyle Türkiyeli çağdaş sanatçı Mehmet Ali Uysal, Galeri Nev İstanbul iş birliğiyle Amerikalı kavramsal sanatçı Mike Berg de dahil olmak üzere çeşitli disiplinlerden sanatçıların işlerinden bir seçki sunacak. Sergi kapsamında Bodrum’a davet edilen sanatçılar, sergiye özel eserlerini Ege doğasından esinlenerek; yerel teknikler, doğal malzemeler, lokal atölye ve stüdyolarla iş birliği içinde yaratacak. Sergi, tasarım ve zanaatın kültürler ve insanlar arasındaki bağı global ölçekte güçlendirme misyonuna odaklanarak, beşeriyet ve doğa arasındaki temel anlatıları ve iç içe geçen ilişkileri sorgulatacak.

İzleyicisini de içine alarak her pratiğin ve zanaatın derinliğine yepyeni bir keşif sunacak İnsan Ve Doğa Arasında sergisi 2 Temmuz – 1 Eylül tarihleri arasıda Bodrum Maçakızı’nda ziyaret edilebilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz