Kezban Arca Batıbeki’nin yeni sergisi PULP FICTION 3, Cue Art Space organizasyonuyla YapıKredi Bomontiada’da 1.Kat Galeri’de açıldı.  Sergi, 10-31 Mayıs 2022 tarihleri arasında, Pazar ve Pazartesi günleri dahil olmak üzere ziyarete açık olacak.

Cue Art Space’in, 10-31 Mayıs 2022 tarihlerinde Yapı Kredi Bomonti Ada’da ağırlayacağı, Kezban Arca Batıbeki’nin kadına yönelik toplumsal algıyı sorguladığı “Pulp Fiction 3” adlı sergisinde yer alacak ilk NFT çalışması TOÇEV – Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı yararına satışa sunulacak. Sergi, Grohe’nin katkılarıyla gerçekleşiyor ve satışa sunulacak eserin tasarımında markanın Zedra ürünü kullanıldı.  Kız öğrencilerin eğitimini desteklemeyi ve eğitimde fırsat eşitliğine dikkat çekmeyi amaçlayan projede, Kezban Arca Batıbeki’nin NFT çalışmasının satışından elde edilen gelir TOÇEV aracılığı ile okumak isteyen ancak ailesinin maddi yetersizliği nedeniyle okuyamayan ya da çalışmak zorunda kalan kız çocukların eğitim hayatlarına katkıda bulunacak. 

Bu sergide Batıbeki; her sergisinde denediği yenilikçi tavrını sürdürerek Neonlu işlere ağırlık verirken, yeni jenerasyona göz kırpan NFT çalışmalarıyla da, bir bakıma geçmişin medyumlarıyla günümüz malzemeleri ve olanakları arasında bir köprü kurmayı amaçlıyor. 

Sergiye; metnini Derya Yücel’in yazdığı kitap da eşlik edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz