Şair ve Ressam Hakan Şarkdemir’in “Mükemmel Boşluk” isimli kişisel sergisi ziyareti için son gün 15 Nisan

Şair ve ressam Hakan Şarkdemir‘in “Mükemmel Boşluk” adlı kişisel sergisinin açılışı, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy‘un ev sahipliğinde kültür ve sanat dünyasından birçok kişinin katılımıyla Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezinde 14 Mart tarihinde ziyarete açıldı.

Küratörlüğünü Mehmet Lütfi Şen’in üstlendiği sergide, Şarkdemir’in görsel şiirlerinin yanı sıra 2007 – 2022 yılları arasında yaptığı yağlıboya, akrilik boya, baskı, kara kalem ve illüstrasyon gibi çeşitli tekniklerde eserlerin yer aldığı sergi sanatseverleri ağırlamaya devam ediyor.

Açılış konuşmasında konuşan Küratör Mehmet Lütfi şunları kaydetti “Tercih ettiği renk, form ve figürleriyle kendine özgü bir kimlik oluşturan Hakan Şarkdemir, güncel sanatın yaygın dili yapı, söküm ve alımlama estetiğiyle bireysel bir arayışın özgün dilini kurguluyor. Eserleri izleyiciye mevcut sanatsal kural ve beğenilerin dışında, resme her baktığında yeni bir anlam ve düşünce üretmeye sevk ediyor. Çalışmalarının temelini genelde gündelik objeleri deforme etme, onu gündelik işlevinden çıkarıp başkalaştırma ve kavramsal düzlemde alışılmadık bir forma taşıma çabasının oluşturduğunu düşünüyorum.”

“Mükemmel Boşluk” sergisi 15 Nisan’a kadar Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’nde ziyarete açık olacak.

musannat

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz