Ordu’da rölyef üzerine eğitim alan kursiyerlerin eserleri, Japonya’dan alıcı buluyor.
Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (ORMEK) kapsamında açılan rölyef kursuna katılan Oya Sevinç’in Japonya’da yaşayan ağabeyi Bülent Yıldırım, kursiyerlerin çalışmalarını Japon arkadaşlarına gösterdi. Çalışmaların beğenilmesi üzerine kursiyerler, Japonya’dan sipariş almaya başladı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, kursu ziyaret ederek eğitmenler ve kursiyerlerle bir araya geldi.
Güler, burada gazetecilere, ORMEK ile hem meslek edindirmeyi hem de yüksek seviyedeki sanat ürünlerini ortaya çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.
ORMEK’te kursiyerler tarafından üretilen ürünlerin yurt dışına satıldığını belirten Güler, şunları kaydetti:
“Buradaki sanatkarlarımız yurt dışı ile bağlantılı çalışıyor. Japonya’ya ürünlerini satan kursiyerlerimizi gördük. Bu durum bizi son derece mutlu ediyor. Ordu’nun sanat anlayışı ve değeri artık yurt dışı ile ölçülüyor. Ordu sınırlarını aştı. Yabancılar da bunu takdirleri ile ispat ediyorlar. Ordu’nun bu çalışmalarını diğer ülkelere de duyuracağız.”
Oya Sevinç ise bu kursa hobi olarak başladığını ve eğitmenlerin detaylı öğretimleri sayesinde işi geliştirdiklerini anlattı.
Bu çalışmaların görsellerini ağabeyi ile paylaştığını, onun da Japon arkadaşlarına göstermesi üzerine çok ilgi gördüğünü ifade eden Sevinç, “Bu çalışmaları gönderdik ve çok beğenildi. Şimdi tekrar istiyorlar ve diğer arkadaşlarımızla bu siparişleri hazırlayarak gönderiyoruz. ORMEK’e teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Cep telefonuyla kardeşiyle görüşen Bülent Yıldırım da rölyef eserlere, arkadaşları ve işletmeciliğini yaptığı yerde müşterilerinin yoğun ilgi gösterdiğini ifade etti.

Haber Videosu: https://youtu.be/yxBdL3KOdPE

MUSANNAT/AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz