Türkiye Tasarım Vakfı’nın Haziran Ayı Etkinlikleri Devam Ediyor

  0
  115

  Türkiye Tasarım Vakfı, Haziran ayında 18.45 Konuşmaları, Eğitim, Açık Stüdyo, Kütüphane Buluşmaları ve Madde – 1 etkinlikleri kapsamında alanında uzman konukları Kuzguncuk İskelesi’nde ağırlamaya devam ediyor.

  Türkiye Tasarım Vakfı’nın ismini Beşiktaş vapurunun Kuzguncuk İskelesi’ne varış saatinden alan ilham verici sohbet serisi olan 18.45 Konuşmaları kapsamında 9 Haziran Perşembe günü Ali Şentürk “Sana Gül Bahçesi Vadetmedim”16 Haziran Perşembe günü Büşra Tunç “Yoldan Çıkmış Mimarlık”, 23 Haziran Perşembe günü Sefer Çağlar “Görülmeyen Şeyler”, 30 Haziran Perşembe günü ise Niyazi Erdoğan “Lokal Değerle Tasarım ve Kültürel Sürdürülebilirlik” başlıkları ile konuşmacılar kendi alanlarına özel deneyimlerini paylaşacaklar.

  Eğitim kapsamında planlanan “Kullanıcı Deneyimi Tasarımı Atölyesi” 18 Haziran Cumartesi günü Userspots Kurucusu Mustafa Dalcı ve Bireysel Eğitim Sorumlusu Büşra Kösekaya yürütücülüğünde iki oturumda gerçekleştirilecek.

  Malzemeler ve uygulamaları konusunda alanında uzman isimler tarafından bilgi aktarımını hedefleyen Madde – 1 etkinliğinde bu ay Mehmet Beşkardeşler yürütücülüğünde Doğal Taş ele alınacak. Sunum ve uygulama olarak iki kısımdan oluşan etkinlik 25 Haziran Cumartesi günü Kartal’da Beşkardeşler Mermer Fabrikası‘nda gerçekleşecek. 

  Tasarım öğrencilerinin ve genç profesyonellerin güncel projeleri üzerine konuşabilecekleri ve fikir alışverişinde bulunabilecekleri Açık Stüdyo’da Haziran ayında 8 Haziran Çarşamba günü Aydan Volkan, 22 Haziran Çarşamba günü ise Han Tümertekin olacak. 

  Kütüphane Buluşmaları’nda ise 29 Haziran Çarşamba günü Ece Ceylan Baba “Tasarım Demokrasisi ve İstanbul” kitabı ile okurlarıyla buluşacak. 

  Türkiye Tasarım Vakfı Hakkında

  Tasarım odaklı yaklaşım ile Türkiye’nin sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen Türkiye Tasarım Vakfı 2016’dan bu yana faaliyet gösteriyor. Genç tasarımcıların gelişimlerine destek olmak ve nitelikli tasarımın üretilmesine zemin hazırlamak amacıyla birçok çalışma yürütülüyor. Bu çalışmalar arasında tasarım odaklı video içerik platformu iskele.co ve farklı tasarımcıların yazılarının yayımlandığı İskele Blog yer alıyor. Ayrıca tasarımın farklı alanlarından süreli ve süresiz birçok yayının bir araya getirildiği “Tasarım Kütüphanesi” herkese açık bir çalışma ortamı sunuyor. 

  musannat

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz