Bu yıl 17.si düzenlenen Uluslararası Geleneksel Sanatçılar Buluşması başladı. 

Pendik Belediyesi tarafından 17.si düzenlenen Uluslararası Geleneksel Sanatçılar Buluşması 58’i yerli ve 7’si yabancı olmak üzere toplamda 63 sanatçının eserlerine ev sahipliği yapıyor. Bu sene cam temasıyla gerçekleştirilen etkinlikte “cam kaplı Vosvos” büyük ilgi gördü.

Makedonya Kültür Bakanlığı Devlet Müsteşarı Behüciddin Şehabi’nin de katıldığı açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Ahmet Cin “Çok degerli bir festivale ev sahipliği yapıyoruz. Geçen yıl ahşap olan temamız bu yıl cam olarak belirledik. Pendik, kültürel ve sanatsal faaliyetlere öncülük etmeye devam edecek.” dedi.

Festival kapsamında alana gelen sanatseverler ahşap oyuncaktan bakır cezvelere, halı kilimden el işine onlarca farklı geleneksel sanat eserini yakında görme fırsatı buluyor. 

Cam Vosvos” büyük ilgi gördü

17. Uluslararası Geleneksel Sanatçılar Buluşması’nda özel bir “Vosvos” yer alıyor. Hafize Uncuoğlu’na ait tamamen camla kaplanmış “Vosvos” sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sanatçı eseri için “Geri dönüşüm malzemelerini kullanarak ilk arabam olan Vosvos’umu kapladım. Farkındalık oluşturmak amacıyla yaptığım bu eseri 6 ayda tamamladım” dedi.

Festival kapsamında Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezinde 31 sanatçının katıldığı “Kumdan Sanata Cam” sergisi ve ardından düzenlenecek panel de yer alacak . Uluslararası Geleneksel Sanatçılar Buluşması 11 Eylül’de sona erecek

musannat

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz