Çocukların sabırsızlıkla beklediği ülkemizin en büyük çocuk ve aile organizasyonu olan “Yaratıcı Çocuk Festivali” 4-5 Haziran tarihlerinde Maçka Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşti. Bu yıl 3’üncü kez düzenlenen festivale ünlü isimler de ilgi gösterdi. 

Festivalin ilk gününde gerekleşen söyleşi seansında Kırmızı Çocuklar Derneği Başkanı Simay Bülbül izleyicilere koruyucu ailelik hakkında bilgiler aktarırken, Tanem Sivar’ın “Çocuktan Çocuğa Renkler” projesi ile çocuklardaki sosyal sorumluluk bilincinin önemi de anlatıldı. Ebeveynler için oluşturulan söyleşi sahnesinde ise katılımcılar, Sunay Akın, Dr. Özgür Bolat, Şermin Yaşar, Ceyda Düvenci, Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk, Prof. Dr. Selçuk Şirin,  Prof. Dr. Bedirhan Üstün, Seda Öğretir, Öykü Gülersönmez gibi konularında uzman isimleri dinleme fırsatı yakaladılar.

Yasemin Özilhan, Danilo Zanna, Ezo Sunal, Timur Acar-Eda Özerkan, Eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Dilara Koçak ve Ece Vahapoğlu gibi ünlü isimler de festival etkinliklerinde yer aldılar.

Festival, neşeli korteji ile renkli görüntüler oluştururken; mim sanatçıları, jonglörler, balon katlama sanatçıları, yüz boyama köşeleri, sihirbazlar ve önemli markaların stant etkinlikleriyle de benzersiz bir deneyimi Maçka Küçükçiftlik Parkı’na taşıdı. “Eğlence, eğitim ve atölyeler” olmak üzere 3 temel etkinlikten oluşan festival çocukların yanı sıra anne ve babalara da hitap ediyor. Atölyelerde, sanat, enerji farkındalığı, trafik farkındalığı, ekoloji, tasarım, bilim ve ileri dönüşüm gibi bir çok konuda çocuklar, hem eğleniyor hem de öğrenerek festivalin keyfine vardılar. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz