Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nde Müziğin Gücü Meydanları Dolduruyor

0
245

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali, sanatın nabzını İstanbul’da tutmaya devam ediyor. Festival kapsamında şehrin dört bir yanına kurulan açık hava sahnelerinde ücretsiz olarak izlenebilen konserler, önümüzdeki günlerde Murat Boz, Rafet El Roman, Gripin ve Karsu’nun da aralarında bulunduğu ünlü isimleri ağırlayacak. 

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali, şehrin meydanlarını da açık hava sahnesine dönüştürdü. Festival kapsamında İrem Derici, Ceylan Ertem, Can Bonomo, Murat Dalkılıç, Mazhar Alanson ve Yeni Türkü gibi devleri ağırlayan açık hava sahneleri, önümüzdeki günlerde Rafet El Roman, Murat Boz, Gripin ve Karsu‘nun da aralarında bulunduğu ünlü isimleri sevenleriyle buluşturacak.

Türk Müziğinin Parlayan İsimleri AKM Türk Telekom Açık Hava Sahnesinde
Taksim Meydanı’nda Beyoğlu Kültür Yolu Festivali için özel olarak kurulan AKM Türk Telekom Açık Hava Sahnesi, müziğin nabzını şehrin göbeğinde tutmayı sürdürüyor. Festival kapsamında bugüne dek Mazhar Alanson, Can Bonomo, Yedinci Ev, Kolpa, Motive ve daha nicelerini heyecanlı kitlelerle buluşturan sahnede, Türk müziğinin parlayan isimleri önümüzdeki günlerde unutulmaz konserler verecek. Karadeniz müziğinin son dönemdeki dikkat çekici temsilcilerinden Ekin Uzunlar, 70’ler 80’ler ve 90’ların efsanelerini günümüzde yaşatan Retrobüs ve R&B ve pop’u buluşturan sound’u ve yaratıcı klipleriyle sevilen Feride Hilal Akın, AKM Türk Telekom Açık Hava Sahnesi’ni performanslarıyla renklendirecek. Gökcan Sanlıman, Ceren Gündoğdu ve Nahide Başlı da sahnede sevenleriyle buluşacak isimler arasında yer alıyor.Rafet El Roman ve Murat Boz Galataport Açık Hava Sahnesi’nde

Açıldığı günden beri İstanbullulardan büyük ilgi gören Galataport, Saat Kulesi Meydanı’nda kapsamlı bir konser programı sunuyor. İrem Derici, Murat Dalkılıç ve Oğuzhan Koç gibi müziğimizin çok sevilen seslerini ağırlayan sahnede Rafet El Roman 10 Haziran Cuma akşamı ve Murat Boz da 12 Haziran Pazar akşamı sevenleriyle buluşacak. Türk pop müziğine damga vurmuş bu iki ismin yanı sıra, sevilen şarkıcı Simge Sağın ve başarılı rock grubu Yüksek Sadakat da unutulmaz konserlere imza atacak.
İstanbul Modern Folk Müzik Topluluğu ve İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu da festival kapsamında Galataport Saat Kulesi meydanında iki özel performansla müzikseverlerle buluşacak.

Gripin ve Karsu Şişhane Meydanı’nı Sallayacak

Festivalin ilk günlerinden bu yana Ceylan Ertem, Melek Mosso, Metin Özülkü ve Yeni Türkü gibi ünlü isimlerini ağırlayan Şişhane Meydanı Açık Hava Sahnesi, İstanbulluları müziğin gücünde buluşturmayı sürdürüyor. Müzikseverlerin akın ettiği meydanda önümüzdeki günlerde uzun soluklu rock gruplarından Gripin 8 Haziran Çarşamba akşamı ve yetkin vokalini piyanoyla buluşturan Karsu ise 12 Haziran Pazar akşamı unutulmaz konserler verecek. Çalışmaları ilgiyle takip edilen Sena Şener, Rubato ve Narsis & Şiar da özel performanslarla sevenleriyle buluşacak.

Galata Kuledibi Açık Hava Sahnesi’nde Festival İçinde Festival

İstanbul’un vazgeçilmez simgelerinden Galata Kulesi’nin önünde kurulan Galata Kuledibi Açık Hava Sahnesi, müzikseverlere festival içinde festival keyfi yaşatacak. Aralarında İtalyan Lisesi, Notre Dame de Sion Fransız Lisesi, Tarhan Koleji İlkokulu ve Ortaokulu’nun da bulunduğu on bir okul, festival kapsamında gerçekleştirilen Beyoğlu Genç Müzisyenler Festivali’nde yeteneklerini sergileyecek.
Gypsy caz Manuş-u Âla, türkülerden caz standartlarına uzanan geniş bir repertuvar sunan Brassolist ve renkli performanslarıyla dikkat çeken Efe Gazi Quintet de müziğin ritmini Galata Kuledibi Açık Hava Sahnesi’nde hissettirecek.

musannat

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz