Çocuklar Sanatla Akm’de Buluşacak

0
137

Kültür sanatın İstanbul’daki kalbi Atatürk Kültür Merkezi (AKM), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, 18-23 Nisan 2022 tarihleri arasında bir “Çocuk Sanat Festivali”ne ev sahipliği yapacak.

Birçok kültür sanat etkinliği bünyesinde bulunduran AKM bu yıl ilk kez düzenlenecek olan “AKM Çocuk Sanat Festivali”ne 18-23 Nisan 2022 tarihleri arasında de ev sahipliği yapacak.

Çocukların öğrenirken eğleneceği birbirinden farklı atölyeler, sergiler, çocuk filmleri, çocuk tiyatroları, konserler, dev piyano, TRT Çocuk’un en sevilen çizgi dizilerinin maskotları 1 hafta boyunca AKM’de çocuklarla buluşacak.

18 Nisan günü başlayacak olan festivalde İstanbul Devlet Opera Balesi Müdürlüğü’nün Türkiye genelindeki çocuklara yaptığı çağrıyla gerçekleştirdiği 9. Ulusal Resim Yarışması’na katılan resimlerin görülebileceği sergi açılacak.

Çocukların Gözünden AKM

Festival kapsamında ayrıca fotoğraf eğitimi alacak olan çocukların AKM’nin farklı bölümlerinden çektiği fotoğraflar “Çocukların Gözünden AKM” sergisi olarak sanatseverler ile buluşacak.

24 Nisan Pazar gününe kadar devam edecek olan festival, her gün 11.00-17.00 saatleri arasında çeşitli etkinlikler ile tüm çocuklara 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşatmaya hazırlanıyor.

Festival süresince çocuklar, “Boyama Evi”nde özgürce yerleri, tavanları ve eşyaları boyayabilecekler.

İnteraktif akvaryumda kendi çizdikleri balıkları denizde yüzdürecekler, Renklerle Dans’ta birbirinden eğlenceli müziklerle 23 Nisan coşkusunu yaşayacaklar.

Dev piyano üzerinde dans ederek müzik yapmanın keyfine varacak olan çocuklar, Yeşilçam Sineması’nda her gün en sevdikleri çocuk filmlerini izleme fırsatı bulacaklar.

Festival süresince her gün birbirinden eğlenceli tiyatro oyunları ve müzikalleri izleyebilecek olan çocuklar, sanat atölyelerinde resimden müziğe, baleden seramiğe, tişört boyamadan boncuk yapımına sanatın her alanında yeteneklerini sergileyecekler.

Usta sanatçı Fatih Erkoç, 22 Nisan saat 17.00’de festival özelinde çocuk şarkılarından oluşan bir repertuvar ile AKM’de sahne alacak.

 23 Nisan günü ise İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 23 Nisan Özel Konseri ile çocuklara unutulmaz bir kutlama yaşatacak.

23 Nisan günü ayrıca AKM Açıkhava Sahnesi’nde tiyatro oyunları, illüzyon şov ve Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu’yla bayramın

Festival etkinliklerinin biletleri biletinial.com ve akmistanbul.gov.tr adreslerinden satın alınabilirsiniz.

Musannat

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz