22-23-24 Nisan’da Zorlu PSM’de gerçekleştirilecek Çocukların Festivalinde sanatçıların da katılacağı onlarca atölye yer alıyor. Keyifli vakit geçirmenin yanı sıra geleceğin büyükleri çocuklara yönelik bilim, sanat, eğlence ve deneyim odaklı atölyeler (0-3)-(3-15) yaş arasındaki çocukları ve ebeveynlerini bekliyor.

Bu yıl üçüncü kez düzenlenecek festivalde çocuklar hem eğlenecek hem de festival kapsamında katılacakları atölyelerle evreni keşfedecek, el becerilerini geliştirecek ve seçecekleri meslekleri şekillendirecek. Festivalde ressam Devrim Erbil, Tan Sağtürk Akademisi, oyuncular Seren Fosforoğlu, Yağmur Tanrısevsin, Fadik Sevin Atasoy ve Ragıp Savaş, heykeltıraş Malik Bulut gibi yıllardır çocuklarla beraber gerçekleştirdikleri tiyatro ve sanat akademileri ile tanınan, alanlarının önemli isimleri yer alacak.

Tiyatrodan sinema ve dizi oyunculuğuna uzanan kariyerleriyle çocukların ve ebeveynlerinin ilgi odağı haline gelen oyuncular, Çocukların Festivali’nde günümüzün sahne sanatlarına ışık tutacak. Ailelerinden gelen tiyatro ve oyunculuk yeteneklerini, kurdukları çocuk tiyatroları ve akademileriyle farklı boyutlara taşıyan Seren Fosforoğlu, Fadik Sevin Atasoy ve Ragıp Savaş festival kapsamında geleceğin oyuncularını keşfe çıkacak.

Tan Sağtürk Akademi, sanatın zorlu dallarından olan baleyi daha da keyifli bir hale getirerek çocuklarla buluşturacak.

Çocuklar Düşleyecek, Gelecek Ellerinde Şekillenecek

Maddeye şekil veren, usta elleriyle dokunduğu madeni adeta konuşturan heykeltıraşlardan Malik Bulut, Çocukların Festivali’nde çocuklara da taşın ruhuna dokunmayı öğretecek. Çocukların, ellerini keşfetmeleri için büyülü bir dünyanın kapılarını aralayan Bulut, çocuklarla birlikte geleceğin özgür heykellerini inşa edecek.

Detaylı Bilgi ve Bilet için

musannat

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz