Galeri Kambur Arnavutköyde Lykia Sergisi

  0
  150

  Galeri Kambur Arnavutköy 18 Nisan-02 Mayıs tarihleri arasında sanatçı Esra Şatıroğlu’nun “Lykia” sergisine ev sahipliği yapıyor.

  Resimlerini bu dünyadaki yolculuğunun birer yansıması olarak tanımlayan Şatıroğlu, 18 Nisan -2 Mayıs tarihleri arasında Galeri Kambur Arnavutköy’ de gerçekleşecek ‘‘Lykía’’ sergisi için de 2021 yılınında gittiği ve çok etkiliendiği ‘‘Likya Yolu Yürüyüşü’’ seyahatinin yansımalarının kendisine ilham olduğunu söyledi. Sanatçı soyut resimleriyle her bir tuvalde yeni bir kozmik alan yaratarak bu yolculuğun izlerini bizlere iletmektedir. Kullandığı renkler ile doğanın güzelliğini, geometrik formlarla oluşturduğu antik kentleri ve yine bu yürüyüşten esinlenerek yaptığı primitif haritalar ile bu yolcuğunun büyüsü ve hissiyatını bizlere aktararak kendi hayal gücümüzü tetikleyen yeni bir yolculuğa çıkartmayı planlıyor.

  “Lykia” sergisini 2 Mayıs tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

  Esra Şatıroğlu

  1981 İstanbul’da doğdu. 2004 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Seramik ve Cam Bölümü’nden mezun oldu. 2011 Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümü’nde Yülsek Lisans derecesini aldı. 2010 ocak ayında Rh+artmagazin Dergisi’nin düzenlediği ‘Yılın Genç Ressamı 2009’ yarışmasında on finalistten biri oldu.

  Karma Sergiler ve Fuarlar

  2005 Üniversitede yapmış olduğu Diploma projesi ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi-Mezunlar Sergisi, Kadir Has Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi-Açılış Sergisi, Mimar Sinan Üniversitesi, Seramik Bölümü-75. Yıl Öğrenci Sergisi.
  2010 Mustafa Kemal Merkezi, Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde Rh+artmagazin Dergisi’nin düzenlediği ‘Yılın Genç Ressamı 2009’ Final Sergisi.
  2010 Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Plastik Sanatlar Yüksek Lisans Programı’nın düzenlediği ‘Yeni Yaklaşımlar’ Sergisi.
  2010 Maçka Modern Art Gallery, Modern ve Çağdaş Türk Resim Heykel sanatından Seçkin Örnekler Sergisi.
  2011 ArtBeat, Gallery Linart ve Maçka Modern Art Gallery, İstanbul-Türkiye
  2012 Scope Basel, Gallery Linart, Basel-İsviçre
  2012 Gallery Linart, ‘Bana Ait’, Kişisel Sergisi.
  2013 Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi, ‘Trabzon’dan Yolu Geçen Sanatçılar’ Sergisi.
  2013 Contemporary İstanbul, Galeri Linart, İstanbul-Türkiye
  Ayrıca Sanatçı’nın iki eseri 2010 Christie’s, Dubai İnternational Modern and Contemporary Art ve 2011 Sotheby’s, London Turkish Contemporary Art müzayedelerinde satılmıştır.

  musannat

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz