Ahmet Özel’in “Dönemler” Sergisi Sanatseverlerle Buluşacak

  0
  149

  Ahmet Özel’in “Dönemler” sergisi 20 Nisan’da sanatseverlerle buluşacak.

  insanın varoluşuna ve zaman kavramına ilişkin konuların işlendiği, farklı dönemlerde yapılmış farklı boyutlardaki eserlerin sergileneceği Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Özel’in 31. Solo sergisi, Gelişim Kule’de yer alan Gelişim Sanat Galerisinde ziyarete açılıyor.

  Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Ressam Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Özel’in “Dönemler” adını taşıyan sergisi, Gelişim Sanat Galerisi’nde 20 Nisan’da açılıyor. 31. kişisel sergi olma özelliğini taşıyan sergide sanatçının, özellikle sanatın olgun dönemlerini yansıttığı seçki resimler yer alıyor.

  ​​​​​​​Açıklamada görüşlerine yer verilen Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Özel insanın varoluşuna ve zaman kavramına dair soruları soyut-plastik bir dille irdelediğini belirtti.

  Yağlıboya, kolaj ve kağıt üzerine mürekkeple çalışılmış farklı dönemlerden farklı boyutlardaki eserlerini sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Serginin küratörlüğünü Ressam Prof. Dr. İsmet Çavuşoğlu yapıyor.

  Dönemler adlı sergi, 14 Mayıs’a kadar Gelişim Sanat Galerisinde ziyarete açık olacak.

  Ahmet Özel

  1960Biga, Çanakkale’de doğdu.
  1976Kabataş Erkek Lisesi’ni bitirdi, Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümü’ne girdi.
  1982IDGSA Yüksek Resim Bölümü’nden mezun oldu.
  1987-88İtalyan sanat bursu ile bir yıl süre ile Roma ve Floransa’da sanat araştırmaları yaptı, resim restorasyonu ve ekspertiz konusunda eğitim gördü.
  1985-1997MSÜ Resim Heykel Müzesi’nde görev yaptı.
  1995MÜ Güzel Sanatlar Fakültesi’nde sanatta yeterlilik/doktora çalışmasını tamamladı. Yurtiçi ve yurtdışında 26 kişisel sergi açtı. Birçok karma grup sergilerine ve ulusal, uluslararası workshoplara katıldı.
  Eserleri Akbank, Garanti Bankası gibi kurum koleksiyonlarının yanı sıra, Moskova Çağdaş Sanatlar Müzesi’nde, Tonami Belediye koleksiyonunda (Japonya) ve çeşitli yurtiçi ve yurtdışı (Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, İtalya, Almanya,Romanya, Yunanistan, Avusturya, Slovenya, Japonya, Tataristan,…)özel koleksiyonlarında yer almaktadır.
  İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan sanatçı çalışmalarını İstanbul’da kendi atölyesinde sürdürmektedir.

  musannat

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz