Türkiye’de kültür ve sanata önemli katkılar sağlayan Doğuş Grubu’nun, fotoğraf sanatının duayenlerinden Ara Güler iş birliğinde hayata geçirdiği Ara Güler Müzesi’nin yeni sergisi “Kıyının Hafızası”, Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında Galataport İstanbul Paket Postanesi’nde fotoğraf severlere kapılarını açtı.

Doğuş Grubu ve Ara Güler iş birliğinde kurulan Ara Güler Müzesi’nin T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının Beyoğlu Kültür Yolu Projesi özelinde hazırladığı ikinci sergisi “Kıyının Hafızası”, Galataport İstanbul Paket Postanesi’nde sanatseverlerle buluştu. Sergide, Ara Güler’in daha önce yayımlanmamış 28 adet renkli İstanbul fotoğrafı bulunuyor. 

Sergide, İstanbul ile özdeşleşen Boğaz ve kıyılarından ilham alınarak, gündelik hayatın içinden farklı anları yansıtan fotoğraflar yer alıyor. Ziyaretçiler sergide, sabahın ilk ışıklarından gün batımına uzanan, İstanbul’un kıyı şeridinden manzaralar eşliğinde bir yolculuğa çıkıyor.  Beyoğlu Kültür Yolu Projesi hattında Ara Güler’in ölümsüzleştirdiği anlar ve yerlerin karelerinden oluşan bu özel seçki, Galataport İstanbul Paket Postanesi’nde ziyaret edilebilir.  

Ara Güler Müzesi ile Ara Güler Arşiv ve Araştırma Merkezi, yurt içi ve yurt dışı sergiler, yayınlar, etkinlikler, iş birlikleri ile fotoğraf sanatının görsel, duygusal ve sosyal etkisini öne çıkartmayı ve yaygınlaştırmayı hedeflemektedir. 

Sergi yaz sonuna kadar ziyarete açık olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz