Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Dünya Fikri Mülkiyet Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Dünya Fikri Mülkiyet Günü’nün yenilikçiliğin ve yaratıcılığın sürdürülmesinde büyük rol oynayan fikri mülkiyet haklarına ilişkin farkındalığı artırdığına dikkat çeken Bakan Ersoy, Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’nün (WIPO) bu yılın temasını “Fikri Mülkiyet ve Gençlik: Daha İyi Bir Gelecek için İnovasyon” olarak belirlediğinin altını çizdi.

Ersoy, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Bugünün gençleri; yarının yenilikçi ve yaratıcı bireyleri olarak ülkemizin aydınlık geleceğinin mimarları olacaklardır. Gençlerimiz sınırsız enerjileri, merakları, yaratıcılıkları ve hızla gelişen teknoloji ve dijitalleşmeye açık yapılarıyla sürdürülebilir bir geleceğin kapılarını aralayacaklardır.

Bakanlık olarak, toplumun ve özellikle de gençliğin yaratıcı potansiyelini artırmak böylelikle ülkemizin kültür, sanat üretiminin gelişimini sağlamak ve bu üretimlerin adil ve dengeli bir biçimde korunmasını güvence altına almak için kararlılıkla çalışıyoruz.

Ülkemizde kreatif endüstrilerin gelişimine katkısı olan herkesin bugünün anlamına ve değerine sahip çıkacağına olan inancımla; tüm eser sahiplerimizin, sanatçılarımızın, yenilikçi ve yaratıcı gençlerimizin ve tüm emekçilerin Dünya Fikri Mülkiyet Günü’nü kutluyorum.

musannat

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz