Alanında dünya çapında ilklere adım atan Ouchhh Stüdyo, algının kapılarını zorlamaya devam ediyor. Eserleri Türkiye’de X Media Art Museum’da gösterilmeye devam eden Ouchhh Stüdyo’nun yeni NFT eseri 10 saniyeden kısa bir sürede 25 milyon 985 bin Türk lirasına satıldı. Gelirin tamamı Rusya-Ukrayna savaşında zarar gören kişilere bağışlandı.

On yıldan uzun bir süredir yapay zekâ ve bilimi bir araya getiren sanatçı kolektifi Ouchhh Stüdyo, son NFT eseri ile dünya çapında büyük bir ses getirdi. 70 binden fazla insan davranışından elde edilen verilerle yaşayan bir organik yapak zekâ veri sanatı oluşturan Ouchhh Stüdyo’nun NFT eseri 10 saniyeden kısa süre içerisinde satıldı. Satıştan elde edilen 25 milyon 985 bin TL. gelirin hepsi savaş mağdurlarına bağışlandı.

Bilim, sanat ve teknoloji ekseninde yarattığı kamusal alan deneyimlerini bugüne kadar 52 ülkede sergileme fırsatı yakalayan Ouchhh Stüdyo, zamanın ötesinde projeler geliştirmeyi sürdürüyor. Dünya çapında ünlü markalarla çalışma fırsatı bulmuş içlerinde 3D animasyon tasarımcısı, yapay zekâ kodlayıcısı, bilim insanı ve pek çok farklı alanda kendini geliştirmiş 50 kişilik bir ekipten oluşan Ouchhh Stüdyo, dijital sanatı araştırmaya ve geliştirmeye devam ediyor. Seyircisini sanatının bir parçası haline getiren Ouchhh Stüdyo yeni NFT eseri ile gerçek zamanlı veri boyama heykeli oluşturarak ‘Ouchhh rüyası’nı bir üst seviyeye taşıdı. Berlin, Los Angeles, Barcelona ve İstanbul’da ofisleri bulunan Ouchhh Stüdyo projeleri şu an X Media Art Museum’da sergilenmeye devam ediyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz