EKAV / Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı, küratörlüğünü Zeynep ÖZTÜRK’ün yaptığı, farklı disiplinlerdeki sanatçıların bir araya geldiği “NO:1 2022” isimli karma sergiye 28 Mayıs – 25 Haziran tarihleri arasında Ekavart Gallery’de ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

EKAV / Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı, yeni bir karma sergiyle sanatseverleri bir araya getiriyor. Yıllar önce yolları Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim – İş Öğretmenliği Bölümünde kesişen on sanatçı, sanatın büyüleyici ve bütünleyici yönünü ziyaretçilerin beğenisine sunacak. “NO:1 2022” isimli karma sergi 25 Haziran’a kadar Ekavart Gallery’de ziyaret edilebilir.

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim – İş Öğretmenliği Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarına devam eden Zeynep ÖZTÜRK’ün küratörlüğünde gerçekleşecek karma sergide Refik AKYÜZ, Tıfak ARSLAN, Ertuğrul BERBEROĞLU, Sefa ÇAKIR, Hüseyin DEMİRBAŞ, Rabia KALYONCUOĞLU, Seydi Murat KOÇ, Nurdan LİKOS ve Muhittincan farklı disiplinlerdeki çalışmaları ile yer alacak. 

Yolları yıllar önce Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim – İş Öğretmenliği Bölümünde kesişen sanatçılar, geçmişin ayak izlerini günümüze taşıdıkları karma sergide bir araya geliyor. Farklı disiplinlerde 21 eserin yer alacağı bu karma sergi de ilk kez bir araya gelecek sanatçılar, üniversite yıllarından bu yana süre gelen dostluklarını sanatın bütünleyici yönü ile buluşturuyor. 

Aradan yıllar geçse de bazı şeylerin hiç değişmeyeceğinin de göstergesi olan bu birliktelik vurgusu ile kapılarını sanatseverlere açacak olan “No:1 2022” sanatın birleştirici gücüne de vurgu yapıyor. “No:1 2022” sergisi 25 Haziran 2022 tarihine kadar Ekavart Gallery’de görülebilir.

Sergide yer alan sanatçılar: Zeynep Öztürk, Refik Akyüz, Tıfak Arslan, Ertuğrul Berberoğlu, Sefa Çakır, Hüseyin Demirbaş, Rabia Kalyoncuoğlu, Seydi Murat Koç, Nurdan Likos ve Muhittincan

“NO:1 2022”
Küratör: Zeynep Öztürk 
28 Mayıs – 25 Haziran 2022

Açılış: 28 Mayıs 2022, Saat: 15:00

Ekavart Gallery
The Ritz Carlton Hotel Süzer Plaza No.: 15
Gümüşsuyu / İstanbul

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz